Wybierz swój wosk i postaw na wygodną depilację

Wybierz swój wosk i postaw na wygodną depilację

Popularna w dzisiejszych czasach depilacja woskiem to jeden z niewielu tak skutecznych i efektywnych zabiegów usuwania zbędnego owłosienia. Wosk wykorzystywany podczas depilacji w prosty i szybki sposób pozwala usunąć włosy wraz z cebulkami, co bardzo ważne, na długo. By uzyskać jak najlepszy efekt, wosk musi być odpowiednio dobrany. Decyzję nie łatwo podjąć, bo do dyspozycji mamy wiele rodzajów wosku – zobacz sama z czego można wybierać.

Wyłącznie woski wysokiej jakości sprawdzają się w praktyce i faktycznie skutecznie usuwają zbędne owłosienie. Dobry wosk powinien być naturalny, szybko się rozgrzewać, dokładnie przylegać do skóry pokrywając wszystkie włosy, łatwo z niej usuwać. Nie powinien podrażniać i przyklejać się do skóry.

Obecnie na rynku wyróżnia się dwie metody nakładania wosku: szpatułką (wosk płynny) oraz rolką. Ostatni, obecnie coraz rzadziej stosowany w zakładach kosmetycznych, wybierany jest najczęściej do samodzielnej depilacji w domu. Rodzaj wosku, który wybieramy do depilacji profesjonalnej, zależny jest w dużej mierze od miejsca, które chcemy wydepilować, ale także od rodzaju skóry i włosów.

Wosk płynny

Wosk płynny, aby mógł nabrać właściwej – płynnej i lepkiej konsystencji – musi być podgrzany do wymaganej temperatury 36-38 st. C. Do tego celu stosuje się specjalne podgrzewacze. Ciepły wosk zostaje nałożony na skórę, pokryty bawełnianym paskiem i energicznie, pod odpowiednim kątem, oderwany od skóry. W przypadku depilacji woskiem płynnym, bezpaskowym, wosk nałożony na skórę musi zastygnąć i następnie podważony szpatułką zostaje oderwany wraz ze zbędnym owłosieniem.

Wosk płynny dzieli się na: wosk miękki (depilacja paskowa) i wosk twardy (depilacja bezpaskowa). Wosk miękki idealnie sprawdza się w depilacji mniej wrażliwych i większych partii ciała. To doskonałe rozwiązanie do usuwania mocno osadzonych, grubych włosów. Wosk twardy natomiast przykleja się do włosów, a nie do skóry i sprawia, że depilacja jest niemal bezbolesna, a skóra niepodrażniona.

Wosk twardy może być zatem nakładany kilkakrotnie na wybrane do depilacji miejsce, bez obawy o podrażnienie naskórka – to idealne rozwiązanie dla osób z wrażliwą skórą. Jest więc oczywistym, że depilację twarzy, bikini oraz pachwin wykonuje się najczęściej z wykorzystaniem wosku twardego.

Więcej o wosku i usłudze depilacji na stronie internetowej Time For Wax.