Taniec i zdrowie

Taniec i zdrowie

Taniec jest jednym z najprzyjemniejszych sportów. Może go uprawiać w zasadzie każdy. Dla wielu osób staje się pierwszym sportem, który zaczynają uprawiać regularnie.

Jak taniec może wpłynąć na poprawę naszej kondycji i zdrowia?

Taniec jest niezwykle wartościowym rodzajem sportu, doskonale wpływającym na zdrowie i samopoczucie tancerza. Podczas tańca krew zaczyna szybciej płynąć, organizm się dotlenia, a mięśnie pracują. Całe ciało się wzmacnia, a wraz z potem usuwane są wszelkie szkodliwe produkty przemiany materii. Organizm dodatkowo pozbywa się nadmiaru wody, dzięki czemu sylwetka odzyskuje jeszcze smuklejszy kształt.

Taniec to również doskonały sposób na poprawę samopoczucia. Muzyka ma kojące działanie na umysł, pozwala pozbyć się całodziennego stresu i zapomnieć o całym otaczającym nas świecie. W wyniku aktywności fizycznej wydzielają się hormony szczęścia, a na twarzy pojawia się uśmiech. Osoby rozpoczynające treningi taneczne zauważają, że z każdymi kolejnymi zajęciami idzie im coraz lepiej. W ten sposób podbudowują swoją samoocenę, są szczęśliwsze i pewniej siebie. Wielu początkujących tancerzy zaczyna pałać miłością do tańca do tego stopnia, że staje się on ich sposobem na życie. Wtedy z czasem bardzo naturalnie pojawia się potrzeba uczenia innych osób tańca, czyli bycia instruktorem.

Jak zostać nauczycielem tańca?

Każda osoba, która marzy o tym, by uczyć innych powinna zapisać się na kurs na instruktora tańca. Konkretny rodzaj kursu należy dostosować nie tylko do posiadanych umiejętności i stopnia zaawansowania, który chcemy zdobyć, ale przede wszystkim do naszych zamiłowań, czyli rodzaju tańca, który nas najbardziej interesuje. Na rynku są też organizowane specjalistyczne kursy, które szkolą w różnych kierunkach.

Spis najlepszych kursów na instruktora tańca oraz opinie o nich można znaleźć w Internecie, na specjalnych serwisach tematycznych, jak np. pakis.pl. Jest to portal stworzony przez Polską Akademię Kultury i Sportu, czyli jedną z najbardziej profesjonalnych tego typu organizacji w Polsce.