Rozstępy na skórze – poznaj przyczyny i skuteczny sposób na ich likwidację

Rozstępy na skórze – poznaj przyczyny i skuteczny sposób na ich likwidację

Rozstępy dotykają 90% kobiet oraz 40% mężczyzn. Jest to głównie problem estetyczny, gdyż białe i różowe linie znacznie zmieniają wygląd i strukturę naszej skóry. Zwykle pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach, kiedy gwałtownie przytyjemy, schudniemy oraz w okresie intensywnego wzrostu.

Przyczyny problemu

Rozstępy to tak naprawdę blizny, które powstają w warstwie skóry właściwej. Ich przyczyną jest nieprawidłowe funkcjonowanie białek (elastyny i kolagenu), odpowiedzialnych za elastyczność, jędrność i sprężystość skóry. Wynikiem tego jest osłabienie siatki kolagenowej skóry, jej pękanie i kruchość, a w efekcie widoczne rozstępy. Przyczyn powstawania tego mankamentu jest wiele: od genetyki, zaburzeń hormonalnych aż po uszkodzenia mechaniczne, czyli gwałtowne zmiany masy ciała. Szczególnie podatne na powstawanie rozstępów są kobiety w ciąży, które naturalnie przybierają na wadze i przechodzą hormonalną burzę. Rozstępy często pojawiają się w okresie dojrzewania u chłopców i dziewcząt, również u osób u których występują duże wahania wagi (efekt jo-jo). Nierzadko również mężczyźni, którzy intensywnie trenują siłowo borykają się z tym problemem. Więcej informacji na temat rozstępów znajdą Państwo na stronie http://lasercare.pl/pl/faq.html

Sposoby na rozstępy

Pierwszą zasadą jest pielęgnacja skóry – nie dopuszczajmy, by była przesuszona i napięta. Warto stosować kremy zawierające kolagen oraz witaminę E. Na kondycję skóry wpływa nasza dieta, pamiętajmy by była urozmaicona i bogata w produkty zawierające cynk (orzechy, kiełki, owoce morza, pestki dyni) oraz witaminę K (pomidory, wątróbka, zielone warzywa liściaste). Istotne jest również picie wody – 2 litry to optymalna ilość.
Skutecznym sposobem na rozstępy jest terapia laserowa, która sprawdza się również w przypadku zaawansowanych zmian, niemożliwych do usunięcia innymi metodami. Laser precyzyjnie dociera w zmienione obszary, przenika do wybranych fragmentów skóry właściwej i tkanki podskórnej. Stymuluje produkcję kolagenu, oraz leczy rozszerzone naczynia krwionośne. Skóra po serii zabiegów jest wygładzona, elastyczna i odżywiona.
Jednym z miejsc, które oferują laserowe usuwanie rozstępów jest LaserCare. Ta sieć salonów do zabiegu wykorzystuje ablacyjny laser frakcyjny. Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, a pacjenci mogą niemal od razu powrócić do normalnego funkcjonowania. Każdy klient salonu może liczyć na bezpłatną konsultację specjalisty, który przeprowadza wywiad i proponuje indywidualne rozwiązane.