Cienkie włosy – jak sprawić, żeby wyglądały dobrze

Cienkie włosy – jak sprawić, żeby wyglądały dobrze

Jeśli każdego ranka wróbelki układają ci włosy…
Jeśli włosy masz bujne, grube, gęste i mocne…
Jeśli koleżanki patrzą na nie z zazdrością…
A Ty sama nie masz im nic do zarzucenia…
… to nie jest artykuł dla ciebie!

Dwie wiadomości

My, nieszczęśliwe posiadaczki włosów cienkich i rzadkich, musimy się nieźle natrudzić, żeby “jakoś” wyglądać zanim wyjdziemy z domu. Ale i dla nas jest nadzieja. Jak kapitan tonącego statku mam dla ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą. Zła jest taka, że droga do celu nie będzie krótka ani łatwa. Ale dobra jest taka, że w końcu go osiągniesz!

Najważniejsze to dobrać kosmetyki do pielęgnacji, które będą najlepiej służyły właśnie tobie. Prenumerata Elle niech będzie twoim źródłem inspiracji i źródłem wiedzy o najnowszych trendach.

A poniżej kilka wskazówek co robić, żeby cienkie włosy wyglądały coraz lepiej.

Odżywianie od środka

Niezależnie od tego jakie masz włosy, ważne, żeby były zdrowe. Najlepsze szampony, odżywki i wszystkie kosmetyki do pielęgnacji na nic się nie zdadzą, jeśli nie dostarczysz organizmowi odpowiednich mikroelementów.

By włosy były lśniące i głęboko odżywione potrzebują kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Znajdziesz je w rybach i owocach morza, a w wersji wegańskiej – w olejach roślinnych i siemieniu lnianym.

Ważnymi mikroelementami są też cynk i żelazo. Niezastąpionymi źródłami cynku są czosnek, sezam i migdały. Żelazo uzupełnisz, jedząc produkty zbożowe i buraki. Pamiętaj też o suplementacji witaminy C, która zwiększa stopień wchłanialności żelaza.

Proteiny, czyli białko, wzmacniają strukturę włosów. Najwięcej znajdziesz ich w produktach pochodzenia zwierzęcego, ale też w roślinach strączkowych, pestkach i nasionach.

Zimą, kiedy doskwiera brak słońca i świeżych produktów, sięgnij po suplementy apteczne.

Dobry fryzjer to skarb

Dobry fryzjer to taki, do którego masz pełne zaufanie. Wie jak ściąć i ułożyć twoje cienkie włosy, żeby nadać im objętości. Doradza. A przede wszystkim odradza modne fryzury, które znalazłaś w Elle, a które nie sprawdzą się u ciebie.

Od czasu do czasu (przynajmniej raz na trzy miesiące) trzeba po prostu podciąć zniszczone końcówki. Dzięki temu wzmocnisz włosy i przyspieszysz ich wzrost.

Szampon odpowiedni dla ciebie

Będziesz musiała trochę poeksperymentować, żeby znaleźć ten jeden jedyny, który pokochają twoje włosy. Wskazówki? Unikaj SLS-ów i silikonów. Używaj delikatnych, ziołowych szamponów.

Polski rynek podbija w ostatnim czasie rosyjska linia kosmetyków babuszki Agafii. Ich największą zaletą jest stosunek jakości do ceny i naturalny skład. Na uwagę zasługuje syberyjskie czarne mydło, złożone właściwie wyłącznie z wyciągów z ziół i olejów.

Warto od czasu do czasu wspomóc się też suchym szamponem. Takim, który nada włosom objętości i odświeży je “drugiego dnia”. Niech pięknie pachnie.

Odżywka lekiem na całe zło

Włosy cienkie też potrzebują nawilżenia i odżywienia. Należy im się lekka odżywka nakładana wyłącznie na same końce. Spłucz ją zimną wodą – włosy nie będą bronić się przed ciepłem i unikniesz szybkiego przetłuszczenia.

Systematyczność w pielęgnacji to klucz do sukcesu. Nakładaj niewielką ilość odżywki po każdym myciu włosów, zamiast topić je w niej raz na jakiś czas.

Poza tym, obowiązkowo, końcówki włosów zabezpieczaj, przed uszkodzeniami mechanicznymi, olejkiem lub jedwabiem.

Stylizacja, czyli kropka nad i

Cienkie i rzadkie włosy zwykle wymagają codziennego mycia. Jeśli myjesz włosy rano dobrze jest upiąć je w koczek i podsuszyć na szczotce tylko pasma spod spodu. Dzięki temu włosy będą uniesione od dołu, a jednocześnie uwydatniony zostanie ich naturalny skręt.

Swoje zalety ma też mycie włosów wieczorem. Przede wszystkich masz wtedy więcej czasu. Nie musisz suszyć włosów suszarką, możesz za to zatrzymać na nich odżywkę na dłużej. Na noc upnij włosy w luźny kok na czubku głowy. Rano będą uniesione i pięknie pofalowane.

Dziewczyny, szukajcie, testujcie, mieszajcie, eksperymentujcie. I prenumerujcie Elle, bo tam znajdziecie więcej inspiracji, trików i fryzur prosto z wybiegów.